Întrebare recomandată | Eva9610 a întrebat:

Psihologie sau asistenta sociala? Trec clasa a 12-a si sunt nehotarata in ceea ce priveste facultatea pe care o voi urma.Mentionez ca sunt la profilul stiinte sociale.

6 răspunsuri:
| elena999 a răspuns:

Eu una as alege psihologia.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
In opinia mea psihologia ar fi o alegere mai buna, intrucat se mai cauta. Pe langa asta este si mai interesanta happy. Gandeste-te bine si la care te pricepi tu mai bine si imagineaza-te muncind vreo 8 ore pe zi, de 5 ori pe saptamana. Daca te vezi supravietuind si chiar indragind ceea ce faci, inseamna ca ti se potriveste perfect. Mai discuta si cu parintii si prietenii si vei vedea... Eu deja ti-am zis ce cred, insa decizia iti apartine si nimeni nu ar trebui sa iti impuna, poate doar sa te sfatuiasca.
Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Din pacate, raspunsul meu este posibil sa nu-ti placa: Este un "curent" sa faci una din specialitatile specificate tine, tara este plina de asa ceva! Crede-ma ca stiu ceea ce vorbesc!

| Zoey112 a răspuns:

Psihologia deoarece in viitor vei fi mai bine platit si mi se pare si mai interesant

| marktheshark a răspuns:

Eu as alege Psihologie, mi se pare de viitor

| RalucaNiță a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci ceea ce iti place happy...eu am terminat un liceu cu profil tehnologic specializarea tehnician proiectant CAD, dar urmez o facultate cu profil economic - finante si banci. Asta mi-a placut asta fac! happy Nu m-am uitat in stanga si dreapta ce face unul si altul..decizia am luat-o singura!