| Sonia822 a întrebat:

Pt o persoana care vrea sa renunte la facultate ca urmare a unor probleme personale, dar sa o reia ulterior... pe cat timp se poate ingheta anul si care e perioada maxima dupa care poate relua, astfel incat sa nu piarda ce a facut pana acum?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MadRaven a răspuns:

Intră pe site-ul facultății și caută regulamentul propriu al facultății/universității, fiecare facultate are reguli proprii și s-ar putea să primești răspunsuri care sunt corecte pentru alte facultăți dar greșite pentru a ta. Răspunsul depinde de mai mulți factori: în ce an ești? facultatea are admitere pe bază de examen? etc. De aceea cel mai bine e să citești regulamentul și în caz că nici acela nu te lămurește un email/un telefon la secretariat rezolvă problema, oricum tot la ei ajungi până la urmă.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Să nu greșesti din indicațiile neștiutorilor: du-te la secretariat și expune-ți situația

| aneliram a răspuns (pentru sierra1):

De acord cu tine