| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Puteti sa imi dati mediile de admitere de la Colegiul National Constantin Carabella; Colegiul National Ienachita Vacarescu; Liceul Teoretic Petru Cercel; Colegiul Economic Ion Ghica, vreau sa stiu cu ce medii s-a intrat anul acesta la fiecare in parte pe fiecare profil.Cel mai bun raspuns primeste funda

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Liceele + mediile de admitere din 2014 sunt trecute în "Broşura admiterii 2015" ( pe care aţi primit-o şi de la şcoală ) de la linkul :
http://isj-db.ro/wp_isjdb/wp-content/uploads/Ghid-admitere-2015.pdf

Mediile de admitere din 2015 se vor afla DUPĂ repartizarea computerizată - deci, DUPĂ data de 14-15 iulie 2015!

"14 iulie 2015 = Repartizarea computerizată în învăţământul liceal de stat a absolvenţilor clasei a VIII-a care nu împlinesc 18 ani până la data începerii cursurilor anului şcolar 2015 - 2016

15 iulie 2015 = Afişarea în unităţile de învăţământ gimnazial a listelor cu absolvenţii repartizaţi proveniţi din şcolile respective şi a listei cu locurile neocupate în unităţile de învăţământul liceal de stat din judeţ/municipiul Bucureşti

15 iulie 2015 = Afişarea de către fiecare unitate de învăţământul liceal a listei candidaţilor repartizaţi în acea unitate

16 iulie -24 iulie 2015 = Depunerea dosarelor de înscriere la şcolile la care candidaţii au fost repartizaţi " - SURSA = Anexa nr. 1 la ordinul MEN nr. 4432/ 29.08. 2014 de la linkul :
http://www.isjbraila.ro/......u_2015.pdf

Deci, în 14-15 iulie se pot găsi pe net repartizările la licee; se vor afişa la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/

Toate cele bune!

| Mara14 a răspuns:

Inca nu s-a intrat in licee. Peste 2 zile se afla.