| Filip_Melania_1992 a întrebat:

Puteți sa îmi spuneți, va rog, care este structura subiectelor la matematica pentru examenul de capacitate? Adică nu subiecte sau altceva, ce conțin ele și ce trebuie sa invatam. Funda,? (mai mult)

1 răspuns:
| saysomething a răspuns:

Buna! Din cate stiu, la primul subiect ai exercitii usoare, de baza de algebra si geometrie (aria, perimetru etc, formule de calcul prescurtat), la subiectul 2 ai algebra iar la 3 probleme de geometrie. Ar trebui sa inveti cam toata materia pentru ca o sa se dea si geometria in plan cat si cea in spatiu. De asemenea si la algebra o sa ai din toata materia (aproape toata).