| RockIsLife a întrebat:

Puteti sa ma ajutati? VA roglove strucklove struck Am nevoie de 2 exemple de interactiuni intre corpuri.Va rog, este urgent:*

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

1. Doua masini care se ciocnesc. 2. Racheta de tenis (sau piciorul) care loveste mingea. 3. Doua bile de biliard, care se ciocnesc. 4. Atractia dintre doi magneti. Si exemplele pot continua.

3 răspunsuri:
| Meryem027 a răspuns:

Calculatorul si masa. Scaunul si podeaua. laughing

| Alerim75 a răspuns:

Electrizarea si reflexia luminii.

| perusita a răspuns:

Cand pui mingea pe masa si se loveste de o carte si arunci o piatra in apa interactioneaza cu piatra si cu mingea interactioneaza cu o carte de exemplu.