| gabrielutzu a întrebat:

RUSINE ROMANIA!(romania afara din Europa!)
Si nu ma refer aici la cantecul Elenei Gheorghe, care a fost destul de bun, ci la ceea ce inseamna Romania in general, in Europa civilizata.
Pentru ca aici umilinta nu a fost la adresa cantecului care a reprezentat Romania, ci la tot ceea ce inseamna aceasta tara, cu manelismul ei, cu tigania, cu smecheria, nesimtirea, tupeul, nerusinarea, rautatea, prostia...
Abia acum s-a vazut cu adevarat ce inseamna romania si romanii pentru europeni, si anume ca acestia s-au saturat sa tot fie furati de romanii-tigani veniti pe neasteptate in tara lor si tulburand o armonie, o civilizatie si o pace pe care nici cele doua razboaie mondiale nu au reusit sa le tulbure.
INCA O DATA RUSINE ROMANIA CU TOT CEEA CE INSEAMNA EA!
(si pentru.moldoveni:ramaneti moldoveni ca oricum sunteti mult mai iubiti decat romanii/tiganii).

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Traiesc in spania se 2 ani, si cu durere in suflet spun ca de multe ori, imi este rusine sa spun de unde sunt, imi este rusine ca sunt ROMANCA. am sa inchei adresandu-ti eu tie o inrebare (si nu numai ) CREZI CA CELOR DE LA PUTERE LE PASA DE PARERILE NOASTRE?

52 răspunsuri:
| ines a răspuns:

Indeferent de cine e condusa Romania nu trebuie sa uitam de unde am plecat

| ines a răspuns:

Lasa-ti baiatul an pace e suparat pe Romania ca nau vrut fetele de pe strada si cu el si cu Italieni da va rog antelegetil

| ines a răspuns:

Criticul da si an Portugalia sunt si Romani buni si rai sunt si cersatori si fete pe strada si ce vrei dar de ce nu recunoastem ca si Italieni sunt dusmanosi ei sunt perfecti?

| ines a răspuns:

Da Criticul ai dreptate ca si Romi nostri au vina asta e sunt ai nostri nu-i iubesc nici eu dar n-avem ce le face

| ines a răspuns:

Acum nu plecati mai stati de vb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suntem destui de calificati pentru a castiga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt in Italia de 2 ani si un pic...si am fost la prostituate cu cativa amici italieni si pe ei i-au acceptat si pe mine nu doar pentru ca sunt romancryinga trebuit sa ma duc la alta sa vorbesc in engleza ca sa pot face si eu ceva...Romania=ZERO. sper sa nu supar vreun nationalist infocat dar asta e adevarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dulce tu ai iesit vreodata din tara? daca nu stii cum e privita romania din afara mai bine taci si fugi la somn.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ines...romania nu este o tara de prosti...ci o tara condusa de prosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il votam pe Vadim ca presedinte...ala arunca cu siguranta toti rapanosii, lenesii si tiganii din tara...cred ca le da foc la toti.Eu votez cu vadim...pare absurd... dar daca nici ala nu ar face ceva inseamna ca nu mai putem fi salvati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ines nu e vorba de asta... dar e incredibil cat de urat suntem priviti de italieni.probabil in portugalia e alta treaba dar in italia stiu fff bine cum sta treaba cu romanii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ines, nu dau dreptate italienilor 100% dar in mare parte au dreptate.nu se pot accepta ce fac rromi aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu poate sunt una dintre cei care nu prea isi pot da cu parerea despre romania, am trait departe de romania si inca mai traiesc, confund realitatea in care traiti pentru ca nu am date suficiente si imi lipseste constiinta romaneasca. ceea ce ma leaga de romania este doar copilaria. dar din trairile mele va pot spune ca gresiti, nu tiganii fac de ras romania.romanii inca mai asteapta sa ii dirijeze cineva, sa le spuna ce sa faca, asteapta tot timpul pe altcineva sa le rezolve treburile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@monny nu iti pot garanta ca ne vom intoarce sau nu inapoi la comunism... dar o mica intrebare.Care e diferenta dintre comunism si acum? uite-te cum mor oamenii in spitale ca nu dau spaga, uite-te cum mor de foame...asta e libertate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu facem noi oamenii de rand o revolutie...nu stiu daca se va rezolva vreodata ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt prea la curent...:ce loc a luat romania? cine a castigat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor!

O mana de oameni tineri ce s-au saturat a se plange si a discuta, discuta si iar discuta au urmatoarea propunere pentru toti romanii ce vor a schimba ceva : www.plr.orgdominus.ro!

Dintr-o incercare am ajuns sa avem peste 7 000 de membrii in doar 3 luni de zile! Nu exista sefi, nu exista un Membru mai bun ca altul! Noi, cei ce nu vrem sa predam stafeta celor 20 de ani generatiilor ce vor urma suntem aici : www.plr.orgdominus.ro!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A te comporta civilizat, NU LINGUSITOR este o buna metoda de a demostra si darama prejuditziile asupra natiuni tale, a arata o vedere cu un peisaj frumos din tara ta, a arata un filmat frumos, o muzica frumoaa anseamna a fi PATRIOT CU ADEVARAT. dar a latra si tu cu alti si marai ampotriva natiei tale este o actiune lasa, magulitoare si lingustoare pentru o bucata de paine, cheamo fericire, cum vrei.Nu este patriotic a te uni cu gloata celor cei huiduiesc pe toti romani fara distinctie, nu este drept sa tragi la gramada cu pietre, ( vorbe amare) ampotriva unei natii. Nu sunt roman dar iubesc tara voastra mult, ma format ca si crestin, ca si filozofie si ca cetateana al planetei TERRA.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Asta estesad trebuie sa mergem inainte ca e tarisoara noastra

| copilu a răspuns:

BRAVO...BRAVO ...BRAVO.

| crookedsight a răspuns:

Ce vrei, ăştia sunt băieţii descurcăreţi happy Cei ca mine şi ca tine stau şi scriu pe bloguri/forumuri. Şi nici nu ne promovăm ca şi ţară; toate ţările au valori (umane si naturale), nu avem noi mai mult sau mai puţin, dar acum marea parte din publicitatea care ni se face este negativă, atât cea externă, cât şi cea internă.

Publicitate pozitivă? Elena Udrea a fost la Berlin şi şi-a arătat nurii la expoziţia de turism, promovând dansurile populare româneşti printr-un simulacru beat/ameţit de învârtită. Iar la noi s-a dat pe ţaclă in ie şi l-a cooptat pe Moga sa facă imnul turismului. WTF?

Iar românii de bun simţ din străinătate nu îşi arată originile de frică, laşitate, ruşine. Aşa cum fac si cei din Harghita, Covasna şi Mureş. Între români vorbesc româneşte, iar între maghiari te tratează cu ''nem tu dom'', ''nem tu dom''.

| Ilovan_Marius_1981 a răspuns:

Nu am ce reprosa, totul e adevarat, un adevar crunt pe care l-am dorii sa fie doar un vis, dar, din pacate e crunta realitate despre Romania.