| 65656543 a întrebat:

Sal.TPU.Cum intelegeti expresia:,, Viata ajunge sa fie un razboi fara sfirsit".Dau FUNDA celui care va avea un raspuns mai concret si mai bun.

Răspuns Câştigător
| xRomanianGirlx a răspuns:

La prima vedere se refera la luptele pe care le purtam zilnic pentru traiul nostru. Dar, de fapt, razboiul fara sfarsit pe care il ducem este cu noi insine. Cand o sa ajungem sa ne descoperim, o sa inceteze. Pana atunci, traim noi stari, simtim noi emotii, descoperim alte euri ale noastre. :d succes

1 răspuns:
| M25M a răspuns:

Adica in viata ai mereu de dus lupte. Sa te nasti este usor, sa mori este usor, insa sa traiesti este cel mai greu. Sunt unele batalii din care ai sa iesi castigator si sunt cele din care ai sa iesi pierzator. In cazul din urma trebuie sa inveti din greseli pentru ca vor mai veni incercari.
De la nastere pana la moarte trecem de cele mai multe ori prin dificultati, iar atunci cand credem ca le-am depasit, cand ne tragem sufletul, vin peste noi altele.