| Minalore a întrebat:

OFER fundita! Am aflat de la doamna cu [,] care fac mediati la engleza o solutie cum sa inveti usor planetele din sistemul solar in ordine, pe de rost.
Uite solutia: Miercuri, Vineri, Postesc
Mercur, Venus, Pamant
Marti, Joi, Unii, Nebuni, Postesc
Marte, Jupiter, Uranus, Neptun, Pluto
(Ordinea: Mercur, Venus, Pamant, Marte, Jupiter, Uranus, Neptun, Pluto)

Este poulara aceasta solutie? Voi o stiati?

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Nu o stiam dar e usor de retinut si faina [ pentru cei care inca nu stiu planetele in ordine tongue ]

5 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu, eu stiu doar propozitita pentru det zecimalelor lui pi

| fabiola a răspuns:

Nu o stiam dar imi facem si eu similitudini cand trebuia sa invat mecanic ceva!

| VladestepeTPU a răspuns:

Da, o ştiam de mult timphee hee

| Suzy a răspuns:

Nu stiamhappy

mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu