| Diaηa a întrebat:

Am o compunere de facut cu titlul,, Ramas bun primavara, bun venit vara". Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Cu toate ca mai suntem inca in plina Primavara, din punct de vedere calendaristic, sfarsitul lunii mai, a adus caldura binefacatoare a inceputului de vara.
Ne incanta florile multicolore si verdele crud al primaverii dar ne dezmearda si razele calde ale unor zile de vara timpurie.
Primavara este unica, ea trezeste la viata pomii fructiferi, care infloresc si promit roade bogate, multe flori, care mai de care mai viu colorate si mai parfumate, gazele si fluturii, iar albinutele harnice, culeg mierea din florile ce sunt peste tot si care-ti incanta ochii.
Pamantul incepe sa se trezeasca si el din amortirea iernii, iar micutele plante care rasar, prin grija oamenilor harnici, isi arata picul de viata, pe care-l primesc o data cu lumina si caldura timida, degajata de soare. Pentru mine, despartirea de primavara este grea dar, in acelasi timp ma bucur ca, vine perioada cand pot sa ma gandesc la vacanta cand, ma relaxez dupa timpul in care, am invatat si am acumulat cunostinte pentru viata.
Eu ti-am dat cateva idei despre ce ai putea sa scrii in compunerea pentru scoala, dar cred ca tu stii ca, asemenea intrebari nu au ce sa caute pe site.
Stiu sigur ca si tu ai fi putut sa faci o micuta compunere despre un subiect asa de frumos.
Pe viitor incearca sa-ti faci un plan legat de o lucrare si, cu putin efort cred ca vei reusi si, in acelasi timp, vei avea si satisfactia ca ai reusit, prin forte proprii.
Mult succes si multa sanatate.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu...dispari.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

@Apache ai un inteligent de la mine.

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Ce fericita sunt

rolling on the floor