| TearsOfBlood a întrebat:

Cum sa fac sa fiu cel mai tare din clasa?
Adica toata lumea sa ma placa, toate fetele sa vrea sa fie cu mine si nimeni sa nu se mai ia de mine.
Toata lumea se ia de mine pentru ca ei nu au asa multe posibilitati materiale ca mine, nu iau note asa bune ca mine(o data un coleg a vrut sa ma mituiasca sa ii dau un proiect de nota zece la biologie), si nu arata nici asa bine ca mine.
Si totusi nimeni nu ma place de acolo si nu vrea sa fie prieten/prietena cu mine(doar putini).
Mai am de zis ca am vreo 3, 4 preteni(gasca mea):toti avem posibilitati.
Toti sunt gelosi pe mine si nu vreau sa fiu prieten cu ei dar vreau sa fiu mai interesant ca sa ma placa orice fata ma vede.
Nu vreau sa merg la scoala ca un papitoi imbracat, de ex:blugi verzi mulati, o pana in fund, un tricou roz de cocalar si un lant de aur urias la gat(vreau sa merg normal).
Cel mai bun raspuns ia funda!
Si mai vreau sa se stie de mine ca sunt amicul tuturor si oricine poate fi prieten cu mine(nu chiar oricine) si nu vreau sa ajung la batai.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. am văzut în mesajul tău un răspuns sincer, un strigăt de ajutor pentru o problemă foarte gravă care se întâmplă în şcolile din România şi din lume, anume violenţa şi bullyingul (batjocura colectivă însoţită de indiferenţă şi îngâmfare). Tu esti un băiat cu un suflet mare care trebuie să cauţi NU să îi impresionezi pe ceilalţi (celălalte fete) ci să te bucuri în primul rând de faptul că trăieşti, că eşti sănătos, că poţi învăţa uşor. Stiu că nu iti este usor, dar trebuie să încerci pe cât poti de mult să nu te mai gândeşti la ei, să îi ignori, iar atunci când se îndreaptă spre tine să te gândeşti la cât de mult a suferit Dumnezeu pe cruce în locul nostru. Nu esti băiat rau deloc, dar trebuie să te gândeşti că şi ei sunt doar nişte copii ai căror părinţi nu le-au oferit o educaţie foarte aleasă. De aceea nu trebuie să ii tratezi pe ceilalti ca fiind nişte mizerabili pentru că probabil şi ei ar putea fi oameni buni sau de calitate, dar care fie au parte de certuri în familile lor si vor să riposteze în colegii care "îi enervează" la fel cum văd în familile lor sau fie şi din alte cauze. Daca altii nu pot fi buni încearcă să te rogi la Dumenzeu pentru ei să li se deschidă ochii să vadă în ce situaţie groaznică sunt. Dar să nu te gândeşti tot timpul la cât de răi sunt ei şi cât de mult rău îţi fac, pentru că astfel ei au putere asupra ta şi îţi vor face din ce în ce mai mult rău. (adică îi atragi cumva cu puterea gândului). Ai nevoie de iubire, dar nu incerca să o găseşti la o fată draguţă pentru că şi fetele sunt tot oameni cărora le place mai mult ca să primească iubire decât să ofere. Dacă toţi băieţi (şmecherii) au prietene nu înseamnă că trebuie să ai şi tu... deşi te înţeleg că îţi doreşti măcar o prietenă sau iubită (e normal într-un fel să ai). Dar decât să ai o prietenă frumoasă si falsă (care te înşeală pe la spate) mai bine este să nu ai. Nu uita că există Cineva care ne-a creat şi care ne iubeşte. (Apropo cercetările recente au demonstrat că teoria evoluţiei este un mare fals). În concluzie iubeşte-ţi colegii (deşi e foarte greu), rogăte pentru ei şi nu uita că Dumnezeu chiar există şi ne poate ajuta dacă îi mărturisim lui sincer problemele noastre. Dar nu neapărat la biserică la preotul local ci mai degrabă în inima ta, în sufletul tău. Cu drag, de la un medicinist

50 răspunsuri:
| naitreaba a răspuns:

Din spusele tale, esti un tip foarte ingamfat. Cred ca nu accepti pe oricine sa fie prieten cu tine... incearca si tu sa-i ajuti cu diverse teme proiecte, sa-i ajuti la scoala, te bagi si tu in seama cu ei, le dai telefonul tau sa se joace daca ti-l cer. Fi de gasca, nu fi un pampalau. (scuza-ma daca am fost prea dur, dar cred ca am dreptate)

| Takocska a răspuns:

Asa cu nasul in sus ce crezi ca o sa te placa nicio data in viata ta numa fetele care vor bani aia o sa te placa. Pentru ca esti un om care se da cu aia ca ce are el. Ca de cat am inteles din scrisul tau esti foarte sus cu nasu tau ca tu ai de toate

| mixxjim a răspuns:

Daca cineva ar sti sa-ti spuna ceva care sa si functioneze ar insemna c-a descoperit metoda de a face aur din orice happy cumva esti cel mai tare, probabil de aceea se si poarta cu tine cum se poarta... esti cumva fitos? oricum, un motiv serios pentru care se poarta cu tine asa ar fi invidia, ca asta e grija cea mai mare a oamenilor din ziua de azi, nu cum sa faca sa ajunga si ei foarte bine... in ce priveste aspectul fizic, oricat de fain ai fi, e imposibil sa te placa toaaaaata lumea de pe fata pamantului, stii cum e, fiecare cu gusturile lui, nu? important insa nu este sa te placa toata lumea, chiar daca acum crezi asta, important este sa te placa cineva cu adevarat, asa cum esti, cu toate bune sau rele, si care sa-ti placa si tie happy poate acum ti se pare un pic aiurea ce spun, dar ai sa-ti dai seama de asta cat de curand happy ai grija de tine, fii tu, urmeaza-ti viata asa cum ti-a fost data si cum vrei s-o ai, lumea nu o poti schimba si nici lumea nu te face pe tinewinking

| Schweitzer a răspuns:

Esti dificil. De aia nu te place nimeni. Nu iti arata ''posibilitatile financiare'' si daca tu nu vrei sa fii prieten cu ei normal ca nici ei nu te plac. Trebui sa iti schimbi atitudinea asta de baiat bogat si mofturos, tinut in puf de mami si de tati. Si odata ce ai fost etichetat, sa stii ca greu mai scapi si trebuie sa treaca ceva vreme ca sa poti demonstra ca esti altfel. Bafta!

| ღNameღ a răspuns:

Pai. eu sunt fata, si uite daca te intereseaza parerea unei fetewinking.
Si eu am mult posibilitati, si totusi, nimeni nu e invidios / gelos pe mine. Eu iau note mari, aceeasi poveste. La mine se supara colegele ca ma plac baietii, deci nu sunt discriminata pentru ca am poosibilitati. Eu nu ma laud, nu m-am laudat niciodata cu ce am. Am ajutat colegii la nevoie, dar in acelasi timp am si pierdut prieteni, dar. prieteni 'fake' vreau sa zic.
Fetele (eu cel putin) se uita. 50% la asperc 50% la comportament. Ai spus ca nu te place nici o fata si ca vrei sa te placa. nu prea mi se pare normal sa vrei sa te placa toate, si tu nu, doar asa ca sa fii popular. Mai bine ziceai '' Vreau sa ma placa fata pe care eu o plac '' laughing.
Oricum, totul tine de comportament. NU iti face parul cu gel. asta doar asa, un mic sfat, si daca o sa iti lasi parul mare (adica nu ca o fata evident, doar ca mai lung) o sa te placa TOATE!
laughing :* apap succes!happy

| Biib133 a răspuns:

Băă da ce modest ești.
Din câte am citit, mi-am dat seama că tu te crezi mai frumos ca Făt-Frumos și mai deștept decât Einstein.
De ce vrei să te placă toate fetele?! Una nu ți bună!? Of, of.
Nu știu ce ai putea să faci. Creierașul meu crede că tu te cam dai mare și de aia nu vrea nimeni să fie prieten cu tine.
Părerea mea. Sper să îți găsești prieteni totuși. straight face

| denis1999 a răspuns:

laughing La tine problema nu e ca nu vrea nimeni sa fie prieten cu tine sau chestiile care le ai zis tu mai sus, ci eu cred ca esti putin cam laudaret si "foarte modest". Daca te-ai purta putin mai frumos cu colegii tai si nu-i iai mai privi asa de sus cu siguranta ai avea mai mult succes. Cu fetele nu stiu ce sa spun...incearca sa fii tu insuti si va fi bine! Bafta la scoala si sper ca te-am ajutat. big grin

| Nastia a răspuns:

Bunatatea, inteligenta, generozitatea, sansele date tuturor ii vor face pe colegii tai sa-si doreasca sa faca parte din viata ta, din grupul tau.
Chiar daca nu iti plac anumite persoane, nu le spune chiar in fata asta.
Fi diplomatwinking
respingi, vei fi respins.
jignesti, vei fi jignit.
Te razbuni, se vor razbuna pe tine.
Incearca sa-ti faci prieteni, nu dusmani.

| rapidistzu a răspuns:

Salut, crede-ma nu ai cum sa fii cel mai tare, nu exista asa ceva.Toti sunt egali si faptul ca tu esti mai bogat decat ei te face mai diferit automat dar tu trebuia sa te faci inteles de la inceput.Sunt sigur ca cei care nu te plac sunt invidiosi pe tine, si cateva sfaturi:daca esti bogat si ei nu, ar trebui sa te porti ca ei poate au vazut ceva la la tine si ei cum nu au posibilitate sa isi cumpere(etc.)te fac de ''rahat'' nu stiu cum esti tu in realitate dar sper sa nu fii un tip din ala care il aduce taicasu la scoala. cu mertanu. poartate ca ei (ca cei buni)cat de cat si am inteles ca ai 3, 4 prieteni la fel ca tine, fa-ti prieteni care sunt respectati la scoala. s-au liceu. Dar daca iti cer banii renunta.Cand ai zis ca nu ai o prietena am ramas tablou poate nu ai ''mancatoare de banii in clasa'' altfel nu stiu. Dar incearca sa fii ca ei, si ai grija ca acei cativa sa nu fie prieteni cu tine doar pentru bani.Succes

| denis987 a răspuns:

Hahalaughing) nu te plac fetele si nimeni pentru ca te crezi bogat si smecher ca ai bani. frate bani nu conteaza. ai comentat odata tio batut un coleg de teo bagat in spital si nu mai conteaza banii. Dar incearca sa pui ceva muschi pe tine, si chiar daca ti-a dat ila bani pentru proiect tu trebuia sa il dai gratis daca erai de gasca. incearca cand iti iei ceva sa le dai si lor nu numa tu si cei care sunt bogati. incearca sa vorbesti mai mult cu ei sa le spui ca nu ii displaci ca esti bogat...Baftabig grin

| Kyrie a răspuns (pentru ღNameღ):

Vad ca te lauzi ia da-mi o poza cu tine laughing

| denis987 a răspuns (pentru ღNameღ):

Baietii, majoritatea nu se mai uita la comportament (numa tocilarii care mna). majoritatea la spatele fetei (la f...) si in fata acolo pe langa piept (la sani)laughing)

| Andrei9 a răspuns:

"Oricine poate fi prieten cu mine (nu chiar oricine". Hotaraste-te =]. Apropo, frate, eu nu te cunosc dar din ce zici pari ca esti unul dintre prostii aia de pe facebook de-si pun tot ce si-au luat sau urmeaza sa-si ea. Ma juuur, eu pe aia nu-i suport deloc. Ti-am dat exemplul asta ca am si eu un coleg in clasa de bani gata care tot ce-si ia isi pune pe facebook si se increde si nu e suportat de nimeni. Schimba-ti comportamentul, sau daca nu, tine pentru tine.

| foxsilver a răspuns:

E bine ca ai pus aceasta intrebare, demonstrand astfel ca vrei sa te schimbi si sa te cunosti pe tine insuti.
E bine ca intentionezi sa faci asta acum, si n-ai asteptat pana la 40 de ani, cand ai fi avut probleme cu mult mai grave decat pana acum, ajungand sa-ti plangi singur de mila.
Problema ta este ca nu iubesti oamenii indeajuns, incat sa-ti pese de ei, sa fii comunicativ, sa razi si sa faci glume cu ei, si sa le fi alaturi si la bine si la rau.
Daca tu simti ca nu esti apreciat, ar trebui sa-i intelegi si pe ei, ca nu se simt apreciati de catre tine.Ca urmare, asta este reactia lor la comportamentul tau, si ceea ce oferi, aia vei capata.
Sfatul meu este sa inveti sa iubesti oamenii, astfel te vor iubi si ei pe tine.

| TearsOfBlood explică (pentru ღNameღ):

Nu voiam sa zic ca nu ma place nici o fata... Cele care imi plac mie au prieteni si nu stiam dar toate care au prieteni si am incercat(cum s-ar zice)mi-au zis ca sunt dulce.
Oricum nu m-am dat niciodata cu gel si nici nu o sa ma dau pentru ca arata ridicol, am un coleg care vine cu tot felul de lantisoare si bratari felurite, de creasta ce sa mai zic... parul lui mereu dat cu gel si numai prostii vorbeste...
Dar totusi lumea il place pe el...

| TearsOfBlood explică (pentru Biib133):

Nu ma dau mare.
Ba chiar un copil care are chestii de la second-hand imi zice mie care linistit stateam cu castiile de la telefon in urechi ca nu am bani de un mp3 si uite am mp4 dar nu ma laud niciodata cu el.
Nu sunt nici fitos si nici nu vorbesc cu ei dar m-as simti mai bine sa stiu ca nu sunt asa retras si ca ma place lumea.Cu fetele e alta chestie...ma plac mai multe dar eu nu le plac pe ele pentru ca sunt urate. Cele care imi plac mie mereu imi zic ca sunt dulce dar au prieteni.
Cred ca din spusele mele iese ca sunt fitos si un baiat de bani gata dar nu e adevarat.

| TearsOfBlood explică:

Acum trebuie sa dau detalii pentru toti...
Nu privesc pe nimeni de sus si nici macar nu ii bag in seama.Nu sunt fitos si nici un baiat de bani gata...
Ei sunt rai mereu si se dau mari, nu eu.
Daca ati fi in situatia mea ati intelege!

| Biib133 a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Chiar reiese că ai fi un fițos d-ăla, fără supărare.
Și de fete. e. lasă că o să-ți găsești tu una. Nu trebuie să fie toate „în limbă" după tine. Uneia trebuie să-i placă și gata.
În fine. succes, cred!

| TearsOfBlood explică:

Eu incerc sa fiu de gasca si sa stau cu ei dar pur si simplu cand stau cu ei incep sa isi bata joc de mine instantaneu:in vestiar, in clasa, in curte, in sala de sport, in sala de festivitati, in baie, peste tot!
Am ajuns sa merg la scoala cu sila si mereu le zic la parinti ca nu vreau sa merg la scoala ca gasesc o scuza...
Nu e asta ca nu iubesc oamenii indeajuns si nu sunt de gasca.
Cand eram mic pe la vreo 3, 4 ani cand mergeam in parc la locul de joaca ii imbratisam pe copii si ii intrebam daca vor sa fim prieteni si ei ziceau ca nu.Asta mi se intampla mereu si ajungeam acasa intristat.Am mai zis ca nu e chestia ca sunt prea rece si de bani gata, ba chiar sunt prea sentimental si mereu incerc sa imi fac prieteni la scoala si sunt fericit cand imi fac prieteni de la alte clase.
In principiu nu am nici un prieten adevarat decat unul pe la care mai merg si mai vine si el pe la mine si il ajut la engleza.
Totusi multumesc pentru raspunsuri si o sa ma decid pe care sa il selectez ca si castigator.

| Seitan_Caius_1994 a răspuns:

Alexa e cea mai tare din clasa nu cred ca am multa sanse

| Seitan_Caius_1994 a răspuns (pentru naitreaba):

Nu sunt inganfat duc o viata comica frumoasa toata clasa mie prieten sunt a doua

| TearsOfBlood explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc pentru acest raspuns. A fost cel mai bun dintre toate.
Ai mare dreptate. Dumnezeu exista si ne iubeste pe toti si vrea sa fim apropiati dar cateodata nu se poate cu toata lumea.

| Lov3Boy a răspuns (pentru TearsOfBlood):

Sa sti ca si eu am o fata in clasa care ia numai 9-10 la toate materile si eu o urasc Nu ai nevoie de multi prieteni de vreo 5 atata care sa te apere si gata.

| GuMiTzA10 a răspuns:

Respecta doar cateva reguli simple:

Incepe tu conversatia - multe persoane, cand ies in oras, asteapta de la ceilalti sa intre in vorba cu ele. Totusi, daca reusesti sa fii tu persoana care sparge gheata si incepe conversatia, ai castigat deja jumatate din batalie. La inceput, intra in vorba cu persoane de acelasi sex, pentru ca iti va fi mai usor. Apoi cu persoane de sex opus. Vei vedea ca te vei simti mai stapan pe propriile forte si ca iti vei face un numar nesperat de cunostinte.

Daca iti este frica de respingere sau sa nu ti se intoarca spatele, nu-ti mai face atatea probleme. Putin probabil sa se intample asa ceva. In cel mai rau caz, persoana pe care ai abordat-o iti va raspunde politicos ca nu este interesata de noi prieteni.

Zambeste - daca arati nefericit, ii vei descuraja pe oameni sa intre in vorba cu tine. Pe de o parte, pentru ca vor crede ca esti irascibil, pe de alta parte, nimeni nu va vrea sa intre in vorba cu cineva incruntat, pentru a nu-si strica buna dispozitie. Zambetul este un pas simplu, dar important, prin care sa arati ca esti deschis la comunicare si sociabil. Si atunci cand initiezi o conversatie, zambeste si fii relaxat. Acest lucru ii va da incredere interlocutorului tau.

Distreaza-te cu amicii tai - desi poate suna pleonastic, multe grupuri de prieteni, atunci cand ies, nu se distreaza, ci stau apatici si privesc in jur. Fii plin de buna dispozitie si vorbeste, razi, amuza-te cu prietenii tai. Oamenii vor sa faca cunostinta cu persoane vesele, iar daca grupul tau se va distra, atunci va atrage cu siguranta si alte persoane care sa i se alature.

Cunoaste-i pe necunoscuti atunci cand te afli la o petrecere sau la un eveniment - Este simplu. Cand privirea ta o intalneste, din intamplare, pe cea a unui necunoscut, nu-ti intoarce repede capul in alta directie. Uita-te in continuare, zambeste si saluta-l printr-o miscare a capului. Daca zambetul este reciproc, atunci va fi mai usor sa intrati in vorba mai tarziu.

Multi dintre noi am vrea sa avem mai multi prieteni, mai multe cunostinte, dar niciodata nu intram in vorba cu alte persoane, si, mai rau, le respingem daca ne abordeaza. Cum altfel sa ne facem amici noi daca nu vorbind cu persoane necunoscute?

Asculta - Oamenilor le place sa vorbeasca despre sine. Intereseaza-te de viata celor cu care vorbesti, de problemele lor. Viata oamenilor este extrem de interesanta si exista nenumarate lucruri despre care poti discuta. Abordeaza si subiecte mai personale, atat cat ti se permite, pentru ca discutiile de politete sunt plictisitoare.

Converseaza, nu interoga - se spune ca inteligenta unei persoane se masoara dupa intrebarile puse, si nu dupa raspunsurile date. Daca stii ce intrebari sa pui, atunci cu siguranta vei initia o conversatie interesanta. Lasa deoparte banalele "Ce faci aici?", "Cu ce te ocupi?". Priveste intai persoana respectiva si apoi incepe o conversatie in legatura cu un lucru pe care l-ai remarcat la ea. Poate fi un gest, o piesa de imbracaminte, o bratara, modul in care isi fardeaza ochii. Va iesi o conversatie haioasa si antrenanta. Lasa-ti interlocutorul sa dea sfaturi si explicatii, chiar daca le cunosti deja. Nu te preface ca esti atotstiutor doar ca sa dai bine, pentru ca nimanui nu-i plac persoanele pline de ele.

Pastreaza contactul vizual - cand vrei sa abordezi pe cineva, in timp ce mergi spre acea persoana, nu scana intreaga camera. Este o indicatie clara ca nu esti interesat neaparat de acea persoana, ci vrei doar sa conversezi cu oricine e dispus sa te asculte. Asa ca, atunci cand te apropii, cat si in timpul conversatiei, pastreaza contactul vizual. Legatura dintre voi va fi astfel mult mai stransa.

Atentie la limbajul trupului - cand vorbesti cu cineva, evita sa-ti incrucisezi mainile si picioarele. Va fi un semn involuntar ca nu esti dispus spre comunicare. Adopta o pozitie deschisa spre socializare.

Si mai ales evita sa...

Vorbesti la telefon - cand te afli intr-o conversatie sau alaturi de un grup de oameni, este nepoliticos sa vorbesti necontenit la telefon, sa-ti verifici si sa trimiti mesaje. Daca in timp ce vorbesti cu cineva, iti suna mobilul, inchide-l si continua-ti conversatia. Este cat se poate de frustrant pentru cel de langa tine ca tu sa incepi sa vorbesti minute intregi la mobil, in timp ce el te asteapta sa termini si sa va reluati conversatia.

Te ametesti - chiar daca cateva pahare te vor face mai indraznet si mai vesel, asta nu inseamna ca vei fi si mai simpatic pentru ceilalti.

Critici - e in regula sa-ti spui parerea sincera despre, sa zicem, muzica care se aude. Dar nu face din asta o obisnuinta si un mare caz. Nimanui nu-i place sa stea alaturi de o persoana care se plange de orice si este nemultuimita orice se intampla. Chiar daca mancarea, bauturile sunt chiar oribile, de ce sa inrautatesti situatia aducandu-le si celorlalti constant aminte de asta? Fa o gluma si treci peste situatie. Ii vei bine-dispune si pe ceilalti.

Barfesti - daca nu iti vine niciun subiect de conversatie in minte, nu te apuca sa ii barfesti pe cei din jur. Vei parea o persoana rautacioasa, frustrata, plictisitoare.

Ai idei preconcepute - dupa ce stapesti bine arta conversatiei, incearca sa abordezi si persoanele mai putin vesele sau care par mai putin comunicative. Ai putea avea surprize extrem de placute. Cineva care pare morocanos si plictisitor poate sa se dovedeasca o persoana incantatoare de indata ce ai reusit sa treci de bariera sociala pe care o creaza, poate, involuntar.

Dar cel mai important lucru este sa nu te simti obligat sa fii socialbil. Nu face din asta o obsesie si nu incerca sa fii altcineva decat esti, doar pentru a parea simpatic celor din jur. Poarta-te normal, relaxat, fii vesel si zambitor si vei vedea ca esti un magnet pentru ceilalti.

| hannah09 a răspuns:

TearsOfBlood si eu sunt la fel nu te lua dupa denis 987 ok

| IonutCiobanu a răspuns:

Pai nu iti trebuie multi prieteni dar nici dusmani.Mai bine ai cinci PRIETENI ADEVARATI decat vreo patru zeci care se prefac a fi prieteni buni(mai ales ca unii vor incerca sa se foloseasca de tine ca pacatul asta il fac si eu uneori sau o sa incerce sa te vorbeasca pe la spate si exact cum a spus prietenul nostru dexter112 nu iti trebuie o prietena sofisticata si care se preface ca te iubeste mai bine ramai singur ca mai ai pan'la 18 ani ca pana atunci este cineva acolo sus care te iubeste la fel cum fac parintii tai.

| Viorel_Tiberiu_1995 a răspuns:

Frate aici nu e de dumnezeu sau de alt ceva ci sa te faci respectat si sa nu te calcce alti pe bec pentru ca exista si bulangi destui in care nu poti sai iei cu dumnezeu te si injura te si bate care e cu gura cea mai mare din clasa si cel mnai tare si comenteaza la tine dai una in gura si nu mai comenteaza nimeni la tine partea cu fetele conteaza ce fete ai in clasa daca ai nistepiti cu aere desigur vor bani maisina si altele te sug ca niste lipitori

| christiandification a răspuns:

Eu iti propun sa te bagi sub pielea tuturor! O sa iti dau un exemplu:daca baietii din vestiar te jignesc tu nu pleca suparat sau nu arata ca iti pasa de jignirea adusa.Ia-o ca pe o gluma si o sa vezi ca incet incet nu vei mai fi jignit. Dupa ce faci acest lucru in toate capitolele care iti displac(vestiar,sala de clasa,discutii, ore) fii mai tare ca si inainte! Spune-ti parerea in legatura cu orice si nu te lasa la nimeni! Iesi la suc, film, etc cu prietenii tai! Aici insa, poate interveni o mica problema.De exemplu daca mai multi colegi de-ai tai merg la film si nu te invita,desi trebuie sa-ti calci pe mandrie, fa-o! iNVITA-TE SINGUR! Fii foarte zambitor, cu chef mult de viata si implica-te in toate discutiile colegilor tai, indiferent daca acestia te baga sau nu in seama.O sa vezi ca dupa un timp te vor aprecia si isi vor da seama ca esti un prieten adevarat.A si inca ceva:incearca sa fii tu insuti, sa nu privesti persoanele de sus si sa fii foarte vesel tot timpul.Ca si barbat trebuie sa fii tot timpul cu capul pe umeri, diplomat si protector cu colegii tai! Sper ca te-am ajutat.

| robby212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oau dexter, din spusele tale am vazut ca esti un om foarte inimos, in inima ta incapem toti si toate, de la mine ai doar cuvinte de lauda! as vrea sa fiu inconjurat numai de oameni ca tine! dar se gaseste unul la un brilion!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru robby212):

Multumesc Robby212 apreciez tare mult postarea ta. Sa stii ca in lume sunt foarte putini oameni atat de sinceri si de caracter care sa faca complimente asa de bune. Esti un om de calitate. Sa ai parte de multa sanatate si fericire in viata!