| imyourdestiny2 a întrebat:

ce ar trebui sa fac sa am si eu un iubit.am 14 ani si toate fetele de varsta mea au iubiti numai eu nu.sunt populara toti imi spun ca sunt frumoasa de gasca dar sunt timida, desi nu par deloc.am avut un prieten pe care l-am iubit mult, dar incet incet l-am uitat nu ma mai gandesc mult la el chiar daca suntem colegi de clasa. el e genul de baiat de cartier, etc.noi doi inca mai flirtam chiar daca nu suntem impreuna.imi spune ca vrea sa fie cu mine foarte rar doar cand trimit vreun mesaj pe messenger cu "ce ai vrea de la mine" si el spune sa fim impreuna. dar nu inteleg ce asteapta? imi spune la scoala in gluma ca stie ca eu il iubesc ca se vede in ochii mei etc.eu in ultima vreme sunt indiferenta cu el.nu as vrea sa fim impreuna pentru ca el se lauda cu mine, isi si bate joc de mine cateodata inca mai tin la el dar el nu zice nimic nici eu.suntem foarte distanti acum.cand ascult melodii triste de dragoste ma gandesc la el. el a fost primul meu prieten si am multe amintiri cu el dar nu mai pot continua asa azi ma vrea maine nu se da si la altele si ma face sa sufar. uneori simt ca ma iubeste, alteori e indiferent. el imi spune mie ca stie ca vreau sa fiu cu el stie cal iubesc, atat.si in continuare se da la alte tipe chiar am aflat ca a facut sex cu o fata.nu mai suntem impreuna de mult desi flirtam la scoala toata lumea ne intreaba daca suntem impreuna si noi nu suntem a vrut chiar sa ma pupe si i-am zis ca nu daca nu suntem impreuna... el vine din cand in cand ma mai ia in brate si atat ma tachineaza. in legatura cu el nu stiu ce sa fac.parca nu mai pot sal astept.totusi chiar daca ma mai gandesc la el vreau sa fiu cu altcineva sa-l uit dar parca as mai da o sansa relatiei dar nu merita.si cum spuneam. vreau sa am si eu prieten.am admiratori, dar nu imi plac asa ca ii refuz. ce ar trebui sa fac vreau sa am si eu un prieten dar care sa-mi placa? si ce ar trebui sa fac in legatura cu colegul meu? sa merg mai departe sau sa fiu cu el?

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu cred ca colegul tau merita sa ii dai o sansa, daca chiar tinea la tine cred ca demult incerca sa fie cu tine si nu se purta asa, adica odata te baga in seama, odata e indiferent, se mai da si la altele si poate nici el nu stie ce vrea, poate glumeste cu tine!
Mai bine uita-l complet si incearca si tu sa iesi sa te distrezi, asa poate vei intalni un baiat cu care sa fi, nu se stie niciodata.
TOtusi nu te intrista ca ai timp de iubiti, ai 14 ani, nu esti batrana ca ca sa te ingrijorezi in privinta asta, ai toata viata inainte! Abia acum vei afla ce inseamna iubirea, dar totusi la varsta asta poate nu e cazul sa vorbim de relatii serioase si de iubire adevarata, ci de indragosteala, atractie care poate fi confundata cu iubirea.
Ce daca altele au prieten? Sunt multe fete mai mari ca tine si nu au prieten, mai bine fa ceea ce iti place si nu te gandi la a avea un prieten, cand e sa fie, va fi!

| L a răspuns:

La 14 ani. iubire?smug`Din punctul meu de vedee nu este asa o tragedie ca nu ai iubit, o sa ai timp de relatii de o sa te saturi toata viata. Daca prietenele tale au nu este o regula sa ai si tu.In ceea ce priveste colegul tau de clasa, baiatul cu care ai fost e mai bine sa-l lasi in pace si el pe tine.`Iesi afara, distreaza-te, plimba-te prin parc. si timp de iubiti vei avea mai tarziu.`smug.`

| andii a răspuns:

Apoi nu stiu si eu am fost in situatia ta.straight face
te cred ca nu-i usorstraight face
da isi cam bate joc de u:yawn
asa ca ar trebui sal dai in kolo si sa faci cun cu baieti noismug
succes:*

| Missin`you` a răspuns:

La.la.lahappy

| →Alee׃╳← a răspuns:

Ai o viata intreaga inainte

nu te grabi!
oricum la 14 ani nu poate fi vorba de nu stiu ce iubit
e un fel de prietenie

si de multe ori in viata e mai bine sa ai aproape prietenii
love struck
nimic mai mult
deci nu te stresa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai vrea tu as putea sa te iubesc mai mult ca ori cine si nu-mi place sexul sau sa ansel vreo fata daca vrei sa fii iubita mea ia id meu si o sa fac sa te iubesc cum ati doresti tuu dragon_edi2011

| anonim12345678900734269864 a răspuns:

Fii tu insati! Niciodata sa nu iti fie jena sau rusine cu cine esti, si asa vei ajunge sa atragi privirile multor persoane.
Când esti cu un baiat, imagineaza-ti ca e prietena ta cea mai buna si simte-te bine in pielea ta. Daca ai 14 ani nu inseamna ca nu poti sa ai iubit.Cand te vei simti pregatita si cineva care chiar te merita iti va acorda atentie, atunci veti fi impreuna si totul va fi okay.Trebuie totusi sa iti spun ca un iubit, la varsta asta, iti ia mult timp si atentie.La 14 ani majoritatea fetelor nu sunt destul de mature ca sa poata intelege mentalitatea unui baiat, sa il accepte asa cum este +toate examenele si stresul scolar corespunzator varstei.
Incearca sa fi tu insati, si totul va veni de la sine! Popularitate nu e ceva ce trebuie muncit si gandit, doar se intampla ca persoanelor sa le placa atitudinea ta.Incearca sa nu fii nici prea inchisa in carti, dar nici sa nu fumezi prin cluburi.
Fii ok pentru varsta ta! Baietii vin singuri daca esti o persoana minunata si se simt bine pe langa tine! Si daca nu te place, e okay.El are de pierdut, inseamna ca nu te merita.
Ai toata viata inainte si te vei satura de relatii.
Sper ca te-am ajutat! Succes!