| bombonika98 a întrebat:

(Funda) am nevoie de un nume de revista (pe-u clasa a 6a) avem un proiect "revista literara) si am nevoie de un titlu original. Merci! :*

Răspuns Câştigător
| FataOreo a răspuns:

CanTeena literelor
Almanahul literar al tinerilor!;

Litera Coolturala
Poveste literara pentru tineri;

Povestea pentru TEENe
Interzis peste 13 ani!

Acum imi dai fundita?
Titlurile revistelor au si o propozitie mai jos, asa, sa fie frumos scris sub titluhappy

4 răspunsuri:
| IonutPutinica a răspuns:

Un spion in clasa e un nume tare

| FataOreo a răspuns:

Graiul literar; Ramul lui Eminescu; Povestea unei povesti; Glasul nuvelelor, povestilor sau despre ce gen literar scrii.
Fundiza? Sper ca te-am ajutat!

| TheAce a răspuns:

COOLtura sau derivatii - de ex COOLtura Literara, TEEN NEWS, Pastila Literara, Lighteratura ( un play la cuvantul literatura-mai light adica mai pentru tineri/copii), IQ.

| bombonika98 explică:

Apropo e la romana... si nu stiu ceva un cuvant mai ciudat dar sa sune frumos...