| Mika90 a întrebat:

Salut
am de facut un proiect despre un monument din zona, iar profesorul ne-a sugerat biserica.
maine trebuie sa merg cu o colega la preotul respectiv pentru a-l intreba mai multe despre ea.
problema este ca nu stiu ce sa il intreb.
imi puteti da niste idei?
multumesc

Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

In ce an a fost construita, numele arhitectului daca il stie, cati locuitori avea satul/orasul la vremea respectiva, ce stil de arhitectura are, cine a pictat-o, in ce stil a fost pictata, daca a suferit vreun incendiu/afectata de cutremur/razboaie, ce modificari i-au fost aduse de atunci si pana acum etc

1 răspuns:
| iamanonima a răspuns:

Ai putea să îl întrebi dacă există niște mituri despre construirea acelei biserici, cine a construit-o, cine a pictat-o.