| georgica955 a întrebat:

Am intrat la profilul " stiinte sociale ". As dori sa stiu la ce materii dau bacalaureatul, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kisses a răspuns:

Eu sunt la acest profil în clasa a 11 a. Dai bacul la Romana, Istorie ( doar materia din clasa a 12 a )( aceste materii sunt obligatorii ) iar a3a materie - vei avea de ales dintre Geografie, Logica, Psihologie, Economie, Filosofie.
Te sfătuiesc sa alegi Geografie ( se da doar din materia de clasa a 12 ), dar pe viitor vei vedea la ce ești mai bun/a.

2 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Romana, istorie(proba obligatorie a profilului) si de ales intre logica, economie, psihologie, filosofie, geografie

| Mihai1810 a răspuns:

Romana, istorie si la alegere intre geografie, psihologie, sociologie, logica, economie si filosofie.