| alexxv a întrebat:

Salut, am o intrebare.De ce unii oameni se cred smecheri? Sunt ei mai tari sau? Pentru mine sunt niste prosti care nu au data o educatie buna de parintii lor.

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Nici mie nu imi plac astfel de oameni, am avut tangente de mai multe ori cu astfel de cazuri, insa am tacut si am stat in banca mea pentru ca aceste genuri de oameni nu imi plac deloc, a se da smecher inseamna a-ti arata prostia fata de celelalte persoane din mediul in care traiesti, care sunt cu totul diferiti si nu au chef sa asculte tampeniile si idioteniile care le scot smecherasii astia pe gura. Si da, cei prosti crescuti sunt de obicei asa, si sincer sa zic nici nu vreau sa stau de vorba cu o persoana care se include in aceasta categoriewinking
deci intr-un cuvant sunt de acord total cu tinewinking

5 răspunsuri:
| Zuzzy05 a răspuns:

Simt nevoia sa se simta superiori si cei mai importanți...+fițe.

| Afdsa a răspuns:

Unele persoane se cred mai "smechere", asta se intalneste mai des in special la baieti.Intr-un fel sau altul vor sa para mai presus, mai tari decat altii. Ori vor sa para "smecheri"atunci cand vor sa impresioneze o fata, unii baieti cred ca daca se dau "cocos"pe langa o fata, acea fata le va sari in brate. Dar totusi nu e asa... Oricum, pe mine una, nu ma impresioneaza cu nimic o persoana care se da mare smecher pe langa mine, doar ca sa imi atraga atentia, mie si celor din jur.Penibil! Si.intr-un fel ai dreptate, dar intr-un fel nu.Se poate ca parintii sa le dea o educatie buna copiilor sai dar acei copii sa se ia cu anumite anturaje, si sa se "strice". In concluzie : o adevarata tampenie.happy

| Wihaela a răspuns:

Exact! nu au cei 7 ani de acasa! nu imi plac deloc, dar ce sa le faci? daca sunt cum sunt...lasa-i nu-i baga in seama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, sunt mai multe categorii de asa zisi,, smecheri'', dar ca sa-ti dau definitia sunt intotdeauna cei care ies in evidenta. Cineva care este mai retras nu e vazut de cei din jur ca fiind,, smecher''. De obicei fac impresie prin atitudine : si aici pot sa-ti zic cateva categorii de,, smecheri" : cei de pe la liceele si scolile slabe care nu au un nivel intelectual prea ridicat ca urmare comportamentul lor este tipic : injuraturi cat e ziua de mare, cauta bataie intotdeauna; alta categorie ar fi cei cu un nivel intelectual putin mai ridicat carora li se acorda atentie mai deosebita de catre prieteni, colegi, cei din anturaj etc. si atunci se cred superiori si incep sa se comporte de parca sunt stapani; mai sunt,, mistocarii'' : cei care gasesc motiv de ras din aproape orice si fac glume ( de cele mai multe ori rautacioase ) pe seama celorlalti, caterinca fiind ocupatia lor principala, se cred smecheri deoarece ceilalti nu vor sa aiba de aface cu ei ( de teama sa nu fie bataia lor de joc ). As putea sa scriu mult mai mult pe tema asta dar in principal cam asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant smecheri care au facut pe prostii.si au ramas asa.