| Costel_Mugurel_1997 a întrebat:

Salut am o mica intrebare:
Sunt elev in clasa a VIII-a si nu stiu ce profil sa aleg cand ma voi duce la liceu! sad As vrea sa aleg urmatoarele profiluri Economic si Uman. Care sunt avantajele si dezavantajele acestora?
Dau fundita celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Pai daca te duci la economic ai putea iesi cu meserii destul de frumoase pe viitor. iti spun asta deoarece eu am fost la acest profil. ( Contabil, vanzator, administrator depozit, etc )

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profilul uman te restrange tare de tot in ceea ce priveste o facultate, practic nu vei putea face nicio facultate tehnica.

| Popescu_Ionela_1998 a răspuns:

De la profilul uman nu poti iesi altceva decat traducator.