| AvalohAlyn a întrebat:

Salut.Am o problema.Cum as putea invata limba latina pe 3 ani,la examenele de diferente, caci vreau sa ma transfer de la liceu cu stiintele naturii la unul cu filologie si trebuie sa dau diferenta la latina.Trec a 12 si pentru transfer trebuie sa dau diferenta la latina si am auzit ca pentru cei 3 ani in urma in care nu am facut latina trebuie sa dau. Unde si cum as putea invata atata latina pentru diferente? O sa imi spuna profesoara de latina cand ma transfer ce sa invat,o sa imi imprumute vreo carte ceva sau te lasa de izbeliste si trebuie sa te descurci de unul singur? Pentru ca daca e asa, nu am nicio sansa sa iau diferentele.Cum sunt in general diferentele? Usoare? Grele? Cei care au dat diferente, cum a fost? Am sanse sa iau diferentele oare?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Ar trebui sa iei meditatii. Usor de spus, dar costa. Oricum, merita. Vita sine litteris mors est, et homini vivi sepultura. Salut.