| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema legata de scoala, deci sunt in clasa a 11 la profilul stiinte ale naturii eu nu am vrut aici pentru ca nu ma pricep la mate, fizica si chimie, in special la fizica am vrut sa ma transfer dar imi era frica de alti colegii acum regret amarnic, ce pot face sa invat la fizica adica am cea mai rea profesoara pentru nota 5 trebuie sa inveti toata teoria din carte cu formule si daca gresesti sau nu o spui cum ti-a predat ea iti pune 3 sau 2, a lasat multi corigenti si mi-e frica sa nu ma lase si pe mine desi m-am descurcat cu media 5, de fiecare data cand ne asculta tremuram, ne este frica sa ne apropiem de ea, ce pot face sa stiu probleme, nu ne lasa ca avem bijuterii, cercei mari, cu machiaj, sa te pensezi nici la banchetul de a 12 nu a lasat fetele sa se macheze, pe un coleg de al meu la trimis la baie sa se spele pe cap deoarece avea putin parul facut cu gel, fara unghii, fara sa chiulesti deoarece iti pune 1, dar nu asta e problema ci cum pot face sa stiu probleme, cum sa invat fizica?

Răspuns Câştigător
| sebastian1331 a răspuns:

Wow, cum o cheama pe profesoara?

2 răspunsuri:
| Ralucutza a răspuns:

Putina pregatire in particular te poate ajuta. Fizica e grea, si singur e mai dificil sa o inveti. Bafta!

| Diable a răspuns:

Nu tebuie sa invatati fizica. pur si simplu ducetiva la director si spunetii ce aveti pe suflet, el va interprinde ceva daca va fi un oom bun