| Julean0000 a întrebat:

Salut, am terminat liceul si am intrat la Facultatea de Inginerie electrica din Cluj, specializarea Inginerie electrica.
Vreau sa stiu cam ce cunoștințe din chimie si fizica, in special, ar trebui sa am pentru a face față la început?
Întreb asta deoarece in liceu nu am facut chimie si fizica mai deloc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu stiu cum ai intrat la Electro, fara cunostinte de fizica.
In orice caz, inainte de prima zi de curs, invata foarte bine capitolele de electricitate, mecanica, optica, dar si restul sa le parcurgi!

| Vântulalb a răspuns:

Fizica cel putin, trebuie sa o stii "ca pe apa" si noaptea trezit din somn. Chiar de la inceput.