| Giani2012 a întrebat:

Salut as dori sa aflu mai multe detalii despre corigenta. am ramas corigent in ultimul an de liceu la matematica si in 2 zile dau corigenta as vrea sa stiu pentru ca matematica de clasa a 13-a e prea grea nu pot invata...la romana sau la alte materii mai merge dar la mate in nici un caz as vrea sa stiu daca ma prezint sunt sanse sa trec? ca ar fi pacat sa ratez bacu si un an de pomana, profesoara cu care am facut matematica este buna nu este asa de rea m-a lasat pentru ca aveam note mici... se poate rezolva ceva sau nu prea?

1 răspuns:
| Devyd a răspuns:

Pai daca zici ca e buna probabil te va trece, nu am ramas corgient in liceu dar din cate stiu vei da un test.
Eu urasc matematica, si tot timpul am trecut chiar daca is slab.
De obicei profesorii buni trec copii la corigenta dar de asta depinde foarte mult de faptul cum te ai comportat la scoala ( daca nu ai comentat, nu ai fost obraznic..etc )
Nu dispera, cred ca vei trece...deobicei profii ii trec pe copii la corigenta ca nu vor sa le strice viitorul, dar depinde si cum te ai comportat tu la clasa.
Multa Bafta.