| Stvvqn a întrebat:

Buna TPU.
In semestrul 1 am ramas corigent la Matematica si geografie, iar acum as vrea sa stiu dacă as putea sa ma transfer la alta scoala. Dacă raman la scoala asta in semestrul 2 as putea trece la Matematica insa la geografie nu pentru ca aia are ceva cu mine din cauza unei chestii din clasa a 6a. Adică semestrul asta eram singurul in situatie de corigenta, pana si aia mai slabi decât mine au trecut si aveau note de 7 chiar dacă n-au răspuns niciodată...
Mai pe scurt, dacă as rămâne la scoala la care sunt acum sunt sanse ca in semestrul 2 sa trec la mate insa la geografie nu prea. Deci as putea sa ma transfer la alta scoala?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ministerul Invatamantul spune clar ca NU se pot realiza transferuri daca exista coirjente sau situatii scolare neinchise.

| Stvvqn explică (pentru Violleta2022):

Pai am mai avut prieteni in aceeasi situatie si s-au putut transfera in sem 2 insa asta acum 3, 4 ani

| Violleta2022 a răspuns (pentru Stvvqn):

Daca legea spunea ca nu se poate, chiar nu se poate.
prietenii tai probabil ca nu erau corijenti.