| Spyry a întrebat:

As dori si eu sa stiu cateva licee bune de stiinte sociale din Bucuresti. As dori opinia voastra doar daca ati fost la acel liceu in ultimii doi ani sau daca aveti pe cineva apropiat acolo ce v-a povestit. Un liceu bun inseamna ca profesorii sa stie sa predea, sa nu fie rai iar elevii sa nu fie golani ( ma refer sa se ia de tine si altele la scoala, sa faca mistouri samd. ). Stiu ca fiecare padure are uscaturile ei dar totusi asta e lista cu licee de care vreau sa stiu ( media mea de admitere va fi in jurul a 7, 50 poate mai mare sau mai mica ) :C-tin Brancoveanu, Victor Babes, Lucian Blaga, Mihail Sadoveanu, Liceul Traian, Nichita Stanescu, Decebal, Onicescu ( il prefer deoarece e cel mai aproape dar nu stiu daca am media de el ), Bolintineanu, Stefan Odobleja, Marin Preda, Tudor Vladimirescu, Mircea Eliade. Nu cred ca am cum sa dau funda la toti care vor raspunde dar cred ca o sa o dau dupa inscrierea la liceu.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Lista liceelor + mediile de admitere le găseşti în "Broşura admiterii 2015" ( pe care aţi primit-o şi de la şcoală ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Vezi şi la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Vezi şi "Topul liceelor 2014" la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Toate cele bune.

| yoana98 a răspuns:

Nu te duce la Traian. sunt multi golani.
Victor Babes sau Blaga iti recomand.
Daca reusesti sa iei nota mare la examen vino la Matei Basarab. e genial liceul