| Gagea_Violeta_1972 a întrebat:

Salut, asi dori sa aflu daca bac la biologie se da diferit in functie de profil
adica daca la stinte ale naturi se da mai greu decat la agricultura
Teoretic versus tecnologic

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru filiera teoretica(profil real), pentru filiera tehnologica(profilurile tehnic, resurse naturale si protectia mediului) si pentru filiera vocationala(profil militar) subiectele la disciplina biologie sunt aceleasi--- vezi subiectele de la bac 2017 : https://www.europafm.ro/......-biologie/

| Bondarel99 a răspuns:

E la fel. Diferă doar cel de la matematica, cred ca și la romana.
La biologie dai ori din anatomie, fiziologie și ecologie, ori din biologie vegetală și animală. Nu e greu.