| wupchannel a întrebat:

Salut.
Care stie o "reteta" de fumigena.
Eu stiu faza aia,,tai bilele de ping-pong, le bagi in staniol si dai foc... daca stiti voi o fumigena facanduse cu alte chestii va rog spuneti-mi.

1 răspuns:
| vlad89c a răspuns:

Stiu una asa:
Iei o minge de pingpong, ii faci o gaura cat sa incapa un pai, si sa stea bine paiul infipt, deci infingi paiul in minge, dar nu pana la capat, ci pana pe la mijloc, apoi invelesti tot in folie de aluminiu, sau staniol, ce o fi ala, dar lasi celalalt capat al paiului descoperit, sa intre aer.
Ai aici linkul sa vezi mai bine.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Apoi mai sunt o gramada de fumigene colorate, care scot mai mult fum ca alea de pe stadioane, dar sunt greu de facut, si trebuie cumparate multe substante chimice.