| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Salut, ce facultati mai sunt in Bucuresti unde se intra doar cu media de bac? Fara examen

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Dacă și la UBB unde se dădea examen s-a trecut pe dosar cu media de bac, trage și tu concluziile.
Sau te folosești de același motoraș de căutare pe cate îl foloseai să-ți faci temele în liceuhee hee

| zurick a răspuns:

Niciun fel de răutate în răspunsul meu, dar având în vedere că vei fi student, e cazul să înveți să cauți informații și singur.
Cauți universități București, apoi vezi facultățile respective ce criteriu de admitere au.
Ca idee, ASE ul are media de bac ca admitere, probabil tot unibuc ul în condiții de pandemie. ( trebuie verificat la mate-info și la drept, în rest au media de bac), SNSPA are anul acesta doar media de bac. Acum ține de tine să cauți toate aceste facultăți de la universitățile spuse. Ai grijă cum alegi domeniul, baftă

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti. happy Daca esti interesat, poti cauta grupul de admitere pe Facebook ca sa afli detalii.