PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Salut cei treji! Care stiti ceva despre eclipsa?/ E acum, sau deseara?!

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Astazi la ora 12.21 dar nu se vede de la noi.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Gasesti raspunsul meu aici: http://www.tpu.ro/......diferenta/

| BUBULINA a răspuns:

Nu am auzit nimic thinking daca era cu siguranta aflam toti si ne anuntam intre noi cum facem mereu

| afrodita17 a răspuns:

Ce eclipsa? :o

| urbanghost a răspuns:

Chiar, ce eclipsa?big grin

| iiirrriiisss a răspuns:

Este vorba despre o eclipsa de luna. Ea va avea loc pe 7 iulie la ora 12:21 (ora Romaniei).

| leonet09 a răspuns:

Nu mai e... a fost

| elena_1738 a răspuns:

In Romania eclipsa totala de soare de astazi va fi vizibila ca una partiala. Fenomenul va putea fi vazut in toata tara.
Soarele va fi acoperit de luna in proportie de 29 la suta, deasupra nordului Romaniei, si de 18 la suta deasupra Capitalei.
La Bucuresti, eclipsa va fi vizibila incepand cu ora 12.20 pana in jurul orei 14.00 si poate fi urmarita la Observatorul Astronomic. Cine face vizita pana la Observator poate vedea cu un instrument special si eruptiile solare. Taxa de intrare este...