| CatalinPTM a întrebat:

Salut, daca citesc carti care n-au treaba cu materia, ma ajuta cu ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca ajuta, in principal la largirea culturii generale, insusirea limbii literare, dezvoltarea vocabularului, o vorbire si scriere corecta si gramaticala.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, te ajută, dar nu mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Materia cenusie? Care materie?
Normal ca ajuta. Orice carte care nu are greseli gramaticale (fie ea de povesti sau de fizica cuantica) ajuta.

| RoXXXoR a răspuns:

Unele au, unele nu dar depinde de fiecare in parte dar de pot ajuta din punct de vedere mental

| Brap a răspuns:

Iti vor deschide un orizont nemaintalnit pana acuma de tine.
Ele iti dezvolta vocabularul, iti dau drumul la gandire si te fac mai destept.
Cu cat citesti mai mult cu atat devii mai destept.Cu cat esti mai destept cu atat aspiratiile tale in viata (visele, dorintele etc.) se vor schimba.Vei stii cu adevarat ce vrei de la viata.