| Pepyo a întrebat:

Salut,daca imi iese media 4, 5 la un modul se rotunjeste media? Deoarece profesoara cu care fac a spus ca nu trec. Multumesc

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se rotunjeste in favoarea elevului, cu maximum 0, 50 puncte, doar media semestriala, media anuala nu se rotunjeste.

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Se poate rotunji si in jos, nu numai in sus.

| DarthNiger a răspuns:

La module nu se rotunjesc mediile.

| gabriel2004o a răspuns:

Dacă e media pe semestru atunci da
Dar dacă e media generală la acel obiect atunci nu

| Hela a răspuns:

Eu stiam ca se rotunjeste media la module. am terminat in 2018 si atunci se rotunjea... nu cred ca s-a schimbat ceva

| Incident a răspuns:

Nu e obligatoriu sa se rotunjeasca in plus. Poate fi in minus, sau nerotunjuta. Daca profesoara ti-a spus ca nu treci, inseamna ca ea nu este de acord cu rotunjirile in plus.