| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,daca ma inscriu la facultate la buget si in urma examenului de admitere se constata ca nu am media necesara, este posibil sa fiu automat repartizat la taxa?

5 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Pe fisa inscriere ai o sectiune unde bifezi fie ambele variante (buget si taxa), fie doar buget. Daca le alegi pe ambele si nu ai medie de buget, atunci da, vei trece automat la taxa.

| Anonim1a1 a răspuns:

Bine inteles

| AFR81 a răspuns:

Daca vei bifa pe foaia de inscriere si optiunea "cu taxa" drept a doua, atunci da, vei intra la taxa daca ai media necesara. Daca nu vei bifa aceasta optiune si nu ai o medie indeajuns de buna pentru a intra la buget, vei fi respins.

| debarasator63 a răspuns:

Nu, esti respins.

| Adry05 a răspuns:

Depinde ce pui pe foaia de inscriere. Acolo ai posibilitatea sa pui facultatea si profilului atat la buget cat si la taxa, daca bifezi si taxa si ai medie de taxa, intri la taxa, daca bifezi doar buget si intri la taxa, esti respins.