| Morpheu a întrebat:

Salut,
Dacă sunt înscris deja la o facultate unde mi-am depus dosarul cu diploma în original și nu mi-am făcut vreo copie originală, când vreau să mă înscriu și la altă facultate sau am nevoie de diplomă să mă angajez undeva, cum trebuie să procedez?
Dacă le zic că am nevoie să-mi elibereze diploma să fac niște copii, mi-o vor da?

2 răspunsuri:
| noname2021 a răspuns:

Eu cand am vrut sa ma inscriu si la alta facultate desi eram inscrisa la alta ca tine, mi-a dat o adeverinta ca sa ma pot duce si in alta parte.Ma indoiesc ca o sa ti-o dea inapoi, poti merge sa intrebi.

| ElenaMariaSingurelu a răspuns:

Am trecut și eu prin asta. Te duci la facultatea unde ai diploma, le spui intenția ta, îți dă o declarație ceva de completat, și apoi ai termen 24 sau 48 de ore, nu mai știu exact, ca să o duci înapoi la facultatea de unde ai luat-o. În acest termen, faci o copie legalizata. Fundă?