| Czalie a întrebat:

Buna, e perioada admiterilor, iar eu am doua optiuni de facultati.
la una dintre facultati deja m-am inscris cu dosarul, doar ca diploma de bac in original a ramas la ei, iar cealalta imi trebuie diploma sau o copie legalizata si nu stiu ce sa fac. daca m-as duce la aceea facultate si as cere diploma as primi-o inapoi?
si o alta intrebare: daca ma duc la un notar, imi trebuie neaparat diploma in original sau pot sa o am in format pdf?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Aici e putin ciudat. Stiu ca diploma de bac se duce dupa ce aflii ca ai fost admis la respectiva facultate. Daca s-au mai schimbat lucrurile intre timp trebuie sa mergi si sa iei diploma in original pentru a face copie legalizata. Nu poti folosind pdf.
Suna la secretariat si vezi ce spun doamnele de acolo pentru ridicarea diplomei

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

La notar ai nevoie de diploma in original. Cere-o de la facultate si spune pentru ce iti trebuie. Ti-o vor daca semnezi ca ai ridicat-o de la ei.