| Onutsu a întrebat:

Dimensiunea temporala a imaginarului poetic...adica? Locul temporal in care se afla/s-a aflat? De exemlu: "Si cand stateam in brate langa copacul verde, era atat de bine."? Ceva de genul?

2 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Pai trebuie sa ai un cuvant, un vers, etc care exprima timpul; atunci, acum, maine, azi, niciodata, mereu, tot ce tine de timp.

Dragostea pe care ţi-o purtam pe-atunci" şi „ Acum,/ când întâmplarea binecuvântată/ te-a adus în cale"

| Shatteredx a răspuns:

Daca zice doua secvente, cauti 2 cuvinte care exprima timpul dar in relatie de antonimie: atunci/acum, azi/m
aine, mereu/niciodata etc