| Sixx_Klaw_1997 a întrebat:

Ce inseamna dimensiunea temporala a organizarii noastre psihice?

1 răspuns:
| xpoisonxdartx a răspuns:

Modele de caracter distinctiv temporale, elemente care sunt izolate temporar de la vecinii lor, în timpul prezentării listă
sunt mai distincte și, prin urmare, trebuie amintit mai bine. Teoriile bazate pe evenimente, prin contrast, neagă că timpul joacă un rol la codificare și anticipa nici un efect benefic al izolării temporale, deși ei recunosc că o pauză după prezentarea articol pot oferi posibilități suplimentare pentru un proces de consolidare, cum ar fi repetiție sau grupare... mai pe romaneste de cate ori faci ceva mai des cu atat este mai usor