| Bersek a întrebat:

Am intrat intr-o problema. Este a 3 oara cand parintii mei au aflat ca fumez. Astazi tatal meu avea o treaba si a trecut pe langa locul unde eu stateam, si m-a vazut cu tigara in mana, tragand din ea. Mi-a spus din nou sa nu fumez nu stiu ce. si m-a dus acasa la mama. Eu o astept sa vina de la servici si sa vorbim. Eu am fost pedepsit o luna fara nimic, mereu cand parintii mei au aflat ca fumez. Ce sa ii zic mamei mele ca sa nu mai patesc nimic si sa fie bine crying Multumesc! Funda

5 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Cati ani ai? happy
Incearca sa te lasi de fumat,nu e sanatos.Dar daca totusi nu vrei,fiecare face ce vrea cu viata lui, nu mai fuma in locurile unde sti ca ar putea fi parintii tai...
Iar cu mama ta, nu stiu, promite-i ca nu mai fumezi, ca acum te-ai lasat convins de prietenii tai, mai multe scuze pe acolo laughingFa si tu o fata din aia de catelus care mereu merge si promite-i ca nu mai fumezi data viitoare.Bafta!big grin

| GeorgiiUatdăfac a răspuns:

Sa ii spui adevarul.Nu mori o luna. Si daca tot ii spui, incearca sa te lasi din fumat.

Răspuns utilizator avertizat
| Kay1 a răspuns:

Cam greu. Din moment ce tatal tau te-a vazut cu tigara in gura nu prea ai cum sa o dai inapoi. Tot ce trebuie e sa incerci sa incerci sa negociezi pedeapsa si sa te lasi de fumat.

| iulian14 a răspuns:

Buna bai sincer cred ca trebuie sa te lasi sincer pentru ca poti sa te imbolnavesti rau la plamani.