| Russenart a întrebat:

Salut, din ce biologie se da la bac cea de 9, 10 sau 11 12?

Răspuns Câştigător
| Florin9Florin9 a răspuns:

Salut! Îți zic 99, 99% sigur să alegi a11a și a12a
Problemele cu sângele și problemele cu adenină, citozină, timină, guanină sunt mult mai simple decât cele cu legile mendeliene și etc.
Și la nivel de teorie e mai ușor să înveți despre tine (o mare parte e materia de a 11a cu anatomia omului) decât plantele și animalele din a9a și a10a
Eu așa am făcut și am luat o notă ok.
Și te sfătuiesc și pe tine să faci la fel.
Acum dacă e s-o luăm altfel orice materie e grea dacă nu înveți și orice materie ușoară dacă înveți dar dacă ești un elev,, nici bun nici rău " să zicem așa, și un 6-7 e ok, îți recomand materia de clasa a11a și a12a.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Din cea pe care ai ales sa o dai.

| Alexx234qw a răspuns:

Eu iti recomand 9, 10. E mult mai usoara.
Cea de a11-a (anatomia) cuprinde foarte multe detalii cate te omoara.
Faci cum doresti...