| LeonardLeonte a întrebat:

Doresc sa renunt la facultatea la care sunt acum si sa ma duc la alta facultate, dar in alt oras, pe un profil diferit. Momentan primesc bursa de merit aici, aveti idee daca atunci cand renunt la facultate trebuie sa dau toate bursele primite inapoi?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În nici un caz. Doar dacă bursa de merit are vreo condiție restrictivă legată de facultatea la care ești acum, s-ar putea să nu fie transferabilă.

| Frank51 a răspuns:

Nu are legatura.

| danutzu96 a răspuns:

Nu dai bursa inapoi. Dar trebuie sa ai in vedere ca daca esti la buget si ai facut de exemplu 2 ani si intri la buget la alta facultate ultimii doi ani din noua facultate trebuie sa ii achiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,in niciun caz.