| Danciu_Iustin_1994 a întrebat:

Exista profil pentru liceu de politehnica sau trebuie sa aplic la profilul de mate-info ca dupa sa ajung la o facutlatate de inginerie.

Răspuns Câştigător
| Ađrian90 a răspuns:

Alege liceul de mate-info, după facultatea de inginerie!

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Mate-info

| AC4S4 a răspuns:

Exista si profile in filiera Tehnologica care te pot ajuta pentru facultate, nu trebuie neaparat mate-info.

Cele mai potrivite ar fi : Filiera Tehnologica, Profil Tehnic.
Aici ai o lista cu toate specializarile si materiile la care se dau bacalaureatul.
http://ebacalaureat.ro/......4-213.html

| Zaygon a răspuns:

Ca sa mergi la poli la inginerie nu trebuie sa termini neaparat mate info. Am o gramada de prieteni de la stiintele naturii care sunt la poli, deci nu trebuie sa termini mate info neaparat. Depinde foarte mult ce vrei sa faci la poli.