| MagicSmile7 a întrebat:

Salut, imi poate da cineva vreo adresa cu carti online? mai exact am nevoie de cartea Iliada sau Odiseea de Homer.Please am nevoie urgent, Ms

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te invit pe site-ul lecturirecenzate.ro, unde vei găsi povestirea celor două cărţi, plus povestirea Eneidei, epopee in care se povesteşte ce s-a întâmplat cu troienii scăpaţi după distrugerea Troiei, care, după legendă, au întemeiat Roma.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Cele doua epopei ale Antichitatii sunt voluminoase si scrise in versuri.Este greu sa le citesti pe net.De fapt, tu cauti niste editii prescurtate ca sa afli cam despre ce este vorba. Daca ai Internet, de ce nu tastezi simplu pe Google"Iliada" si obtii o intreaga bibliografie de unde iti alegi ce iti trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu le vreau. daca faci rost sa mi le dai si mie. te rog