| anonim_4396 a întrebat:

Imi recomanda si mie cineva o profesoara de istorie pentru meditatii in Craiova? Multumesc anticipat

36 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Întreabă colegii, întreabă diriginta sau alt profesor dacă au pe cineva sa îți recomande

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Au o singura recomandare pe care eu nu o vreau laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

Cel mai bine e să-ţi întrebi propriul profesor de istorie dacă ştie pe cineva care predă bine, ei se pricep cel mai bine fiindcă merg la întâlniri de grupuri cu alţi profi de istorie.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Să-ți întrebi profesorul dacă știe unul care predă bine
rolling on the floor))))))))))

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă acel profesor nu face meditaţii la istorie, nu ţi se pare logic? Eu am avut profesor care a recomandat pe altul pentru că el nu face.

Nu eşti amuzant.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Deci tu i-ai dat răspuns pentru situația ipotetică, cu șansă de 1%, ca el să nu facă meditații?laughing

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toţi au timp să facă asta, nu ştiu la ce liceu ai învăţat tu, dacă toţi profesorii făceau meditaţii, e bine atunci.

Cred că dacă făcea profesorul sau profa ei nu mai punea întrebare aici, ce zici?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

El face, eu vreau pe altcineva, e simplu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, dovedește că răspunsul de mai sus e total idiot
scuze, n-am cunoștințe, dar chiar m-a amuzat ce a spusrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai liniştit. e în regulă?

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt, poate parea ciudat, dar este un raspuns cat se poate de bun. Profesorii nu mai au voie sa ofere meditatii propriilor elevi. Poti verifica asta pe internet happy

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Fără a exista represalii concrete pentru asta. big grin De parcă oricum s-ar putea dovedi, să fim serioși big grin

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate organiza un flagrant foarte usor, daca exista banuieli. Iar cel care este prins, risca inchisoarea.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Serios? dă-mi articolul din Codul Penal

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

ăsta e unul din lucrurile scrise ca să fie scrise.
nu e o faptă penală deci n-are cine face ancheta, flagrantul, +că trebuie să nu faci pe bani deci ar trebui făcut un întreg rechizitoriu pentru o meditație rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca o sa pic bac-ul la istorie. trist pentru mine

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sorry, e doar un cod de etica adoptat de Ministerul Educatiei momentan laughing

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Au mai dat ei ordin de ministru să nu se dea teme de vacanță
sau mai știu eu ce alte prostii inaplicabile

| AC4S4 a răspuns (pentru anonim_4396):

Inteleg ca unora le trebuie meditatii la matematica, fizica si mai stiu eu ce stiinte pentru ca in liceu au vegetat la aceste materii. Dar, meditatii la istorie? Adica sa platesti un profesor ca sa iti povesteasca istoria Romaniei cand poti citi din carte sau de pe internet?

Profesorii de clasa nu prea iau proprii elevi la meditatii, cel mai bine le ceri lor sa iti recomande unul.
O alta varianta e sa cauti pe site-ul asta:
https://anunturi-meditatii.ro/istorie?oras=craiova

| Nemessys a răspuns (pentru Alexuţ02):

Stii ca (posibil) la ce ai zis tu mai sus, ii poate spune indirect profesorului ca nu e bun de nimic.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Nemessys):

Da ştiu Nemesis, nu am zis-o în nume de rău, dar, ia şi tu problema logic, dacă profesorul de clasă era bun şi făcea meditaţii, fata de ce mai punea întrebarea? adică e destul de logic.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ieşi din casă. lasă rostogolitul de râs pe internet, nu face bine. dai dovadă de "inteligenţă" dacă stai să faci pe şmecherul pe o platformă online.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da, şi apropo domnule inteligent, aici e o platformă unde te oferi voluntar să ajuţi oameni, nu te obligă nimeni, eu i-am oferit un sfat, ba chiar în liceu am avut profesori care au recomandat pe alţii pentru meditaţii ( aceeaşi materie ), şi nu s-a supărat nimeni.

Dar am uitat, mereu e unul şmecher care vrea să pară inteligent, bun până aici, şi să te mai lămuresc de ceva, tu cu ce ai ajutat-o? ai intrat pe întrebare şi ai căutat să faci mişto de mine? eşti inteligent rău frate, n-am ce zice.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Un sfat care m-a amuzat, care-i problema?

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Evaziune fiscală men

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Ce legătură are? evaziunea fiscală e o faptă penală, dar eu nu am auzit de vreun caz de profesor trimis în judecată / condamnat pentru așa ceva.
e vorba că în Codul de Etică a fost trecută și interdicția de a face meditații cu propriii elevi, ceva scris doar de dragul de a fi scris, că nu există sancțiune concretă sau mod în care poți demonstra asta.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te amuzi cam din orice, cred că dacă aş ridica un deget, ai râde 2 zile, este? Te amuză, e problema ta, dacă ai intrat pe întrebare să râzi de răspunsul meu care am încercat doar s-o ajut, nu i-am zis "Fă-i neapărat aşa, dacă nu faci aşa nu iei BAC-ul", nu frate, eu doar i-am dat o sugestie.

Şi vii tu să râzi, dacă tu dai click pe întrebări doar să comentezi îmi arată nivelul tău de inteligenţă ( no offence ) amuzantule

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Da, care e problema?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis de 2-3 deja care-i problema, mai schimbă-ţi replicile prietene, faci pe inteligentul degeaba. Eu nu cred c-am venit să fac mişto de tine sau să mă amuz de răspunsurile tale la anumite întrebări.

Aşa că te rog, vezi-ţi de ale tale.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Păi care e omule problemalaughing))))
mai râd 2 săptămâni

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Râzi pentru că atât te duce, problema e că vorbeşti aiurea, mai bine vezi-ţi de timpul tău liber şi nu te mai băga în seamă, caută-ţi "prietenii" în altă parte.

| Yurisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca meditatiile reprezinta un venit, este de luat in considerare. Ca babele care vand patrunjel laughing

| anonim_4396 explică (pentru Yurisa):

Evident că neplata impozitului constituie o infracțiune, dar aici e vorba de cu totul altceva. straight face

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Păi nu-mi caut prietenii
dacă atât mă duce, ce vrei?

| Emma30555 a răspuns (pentru Alexuţ02):

Uite ca intervin și eu fără sa te superi sper. Îți dau un sfat, nu te mai supăra dacă cineva se amuza la un răspuns, nu o mai lua asa personal. A făcut niște legături în răspunsul tău și i s-a părut amuzant nu neapărat răspunsul cât legătura pe care a făcut o. Nu înseamnă neapărat ca te a luat la mișto. Ți am dat sfatul asta ca să înțelegi că nu e bine sa te ambalezi prea tare pentru orice nimic, în cazul în care și în viata reala reacționezi la fel și dai multe explicații. Nu trebuie sa te intereseze.

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Emma30555):

Mersi de sfat, de obicei nu fac așa, dar nu tot timpul am chef să comenteze x și y la un răspuns, și peste una și alta e și fără obraz, nu observi cum răspunde?