| Exposito1 a întrebat:

Salut, in curand incepe scoala si as vrea sa ma pregatesc cumva inainte ca sa nu ma i-a pe nepregatite si sa incep prost acest an, ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Sa incepi sa te mai uiti pe ce ai facut anul trecut la scoala.Cu siguranta te va ajuta.

| Musique a răspuns:

Să te mai uiți odată peste materia din anul trecut.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

In primul rand, trebuie sa inveti sa scrii corect gramatical! De exemplu, nu trebuia sa scrii "i-a" (cu asta e buna "I-a dat de mancare"). Era bine "ia" ("Ma ia pe nepregatite").
In al doilea rand, trebuie sa te pui cu burta pe carte! Bafta si sa ai un an scolar cu rezultate foarte bune! Trebuie sa te sfatuiesti si cu parintii tai!

| Julia_Julia_1984 a răspuns:

Eu zic sa te mai uiti pe caietele de anul trecut si apoi sa cauti manualele din anul precedent si sa rezolvi niste exercitii.
Multa bafta!