| MrBlueEnergy a întrebat:

Salut
Mâine dau test la română din "Iapa lui Voda" ("Hanul Ancuţei ", Mihail Sadoveanu).
Trebue sa demonstrez că este povestire în ramă.Imi puteţi da un exemplu cam ce ar trebui sa scriu la lucrare vă rog? Nu sa-l faceţi voi, ceva de pe net...
Mulţumesc anticipat, chiar aş avea nevoie de o nota bună mâine la test.
P.S.:Sunt clasa a 7-a.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam tarziu deja sa mai ceri ajutor happy, puteai sa citesti hanul Ancutei si ai fi vazut de ce e povestire in rama.

| scrisoarededragoste a răspuns:

Şi până la urmă te-ai descurcat?