| xXAlphaXx a întrebat:

Maine de Boboteaza n-ar trebui sa avem liber, deoarece e o sarbatoare religioasa importanta?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Au fost destule zile libere, hai să fim serioși. Cine este credincios nu se teme de muncă în zi de sărbătoare, că știe ce poate munci și cum!
Pa, pa.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Una e sarbatoarea religioasa importanta si alta a ziua libera legala

| pietrean a răspuns:

Daca tu crezi ca este o "sarbatoare religioasa importanta", mergi la un popa, sa-ti dea el liber.
Nu se dau zile libere(pentru bugetari), doar ca este o zi religioasa.Ca daca ne-am lua dupa religia ortodoxa, numai zile libere ar fi si cine ar mai munci.
Ca sa nu fiu interpretata gresit, sunt atee, deci nu apartin nici-unui cult religios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,scoala nu ine cont de asta

| Ali1234 a răspuns:

Da nu ti-au ajuns 2 saptamani? laughing
Glumeam... cred ca ar trebui.

| IceKing a răspuns:

Asa ar trebuii dar nu cred

| AntonyJacob a răspuns:

Mda..ar trebuie..singurele tari din lume care fac scoala maine si poimaine suntem noi, china si rusia.a fost prost planificata vacanta asta.

| Ady_AdyTu_1994 a răspuns:

Nu stiu!