| anonim_4396 a întrebat:

Pentru simularea din clasa a 11-a la romana trebuie sa invat toate operele care sunt pentru bac? Sau sunt mai putine?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt mai putine. O sa vi le zica profesoara de romana cand apare lista.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pentru simularea din 2017 (cls a XI-a), trebuie să înveți tot! Cu excepția următorilor autori:
George Bacovia, L. Blaga, T. Arghezi, Ion Barbu, Camil Petrescu, Liviu Rebreanu, G. Călinescu, Eugen Lovinescu, Marin Preda, Nichita Stănescu, Marin Sorescu.

| Mihaelablabla a răspuns:

Operele invatate pana a 11a, sem 1 inclusiv. Oricum nu e asa stres, stai linistit. Invata 2-3 si daca pica bine, daca nu, iar bine

| Daughter a răspuns:

Sunt mai putine. Sunt strict lectiile care se invata pana in clasa a 11-a.