| georgeggg a întrebat:

Salut,se poate da la bacalaureat la romana sub 3 aceeasi cerinta ca la simulare (particularitati ale unui roman interbelic)?

2 răspunsuri:
| Păun_Gabriel_1993 a răspuns:

La profil real, tot ce e posibil. "Edu.ro" ar spune ca anul acesta se da "Ultima noapte de razboi, intaia noapte de dragoste", opera apartinand lui Camil Petrescu, dar nu e scutit nici Ion, acum ce sa zic, zvonuri si zvoburi, bafta!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se trage la sorti din aceeasi baza de subiecte ca si la simulare. Deci poate cadea acelasi subiect sau altul (sunt cateva sute de subiecte facute de profesori din toata tara)