| Sergiu1996 a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog care este diferenta si cum se foloseste corect: much/many/few? Va rog mult...

3 răspunsuri:
| Alexandru2015 a răspuns:

Http://www.englisch-hilfen.de/en/grammar/much_many.htm
este simpul...few inseamna cateva ex:I got a few homeworks...much subst. care nu se numara si many care se numara Funda te rooog :*

| Matei_Cezar_1990 a răspuns:

Much se foloseste la lucruri care nu le poti numara gen: apa, ulei etc.
many se foloseste la lucruri care le poti numara gen:scaun, masa etc...
few inseamna putine deci spui de exemplu: Few people=Putini oameni
FUNDA?