| Alexps0 a întrebat:

Salut, stie cineva daca se poate transfera de la un liceu privat la unul de stat, si daca da ce se ia in considerare media semestriala.
Transferul este pentru clasa a9a sau a 10a

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poti transfera, in acelaleasi conditii ca la transferul intre liceele de stat.
La transferul din clasa a IX-a se ia in considerare media de admitere avuta, trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului intrat la liceul si profilul de transfer, dupa cl. a IX-a si urmatoarele se ia in considerare media de promovare a clasei, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.
Daca schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.
P.S. Din 1 septembrie intra in vigoare un nou regulament, dar prevederile sunt cam aceleasi cu a actualului regulament.