| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 10-a si am ramas la biologie cu situatia neincheiata..Sunt la filologie. M-am gandit sa-i duc un referat orice. Intrebarea mea este cum trebuie sa-mi inchei situatia in vara? ma duc o ora ca la corijare sau trebuie sa merg in fiecare zi?

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Mergi o singura data, o singura ora, o sa dai un test scris si o sa raspunzi si oral.Ti se va face media si trebuie sa ai minim 5 ca sa treci.Altfel, va trebui sa mergi si la corijare si acolo trebuie sa inveti toata materia de la inceputul anului, pe cand la incheierea situatiei trebuie sa inveti doar materia din semestrul 2.

| Tecad a răspuns:

La incheierea mediei este examen la fel ca la corijenta.Dar in cazu in care dai examenu pentru inchiderea mediei iei sub 5 esti chemat la corijenta si daca ai luat corijenta esti promovat.(Funda)?