| Popa_Cristina_2003 a întrebat:

Salut! Sunt clasa a 12 a si trebuie sa aleg dintre logica si geografie. Problema este ca nu prea ma pricep la niciuna, dar primele subiecte la geografie mi se par mai usoare, in afara de ultimele. La logica toti, inclusiv profesori, ne spun sa alegem logica pentru ca se iau note mari, dar observ ca practic totul este de invatat materia. Dar profa la logica ne-a asigurat deja pregatirea si pare ok, cand la geografie, e genul de profesor care mai mult vorbeste decat preda si nu am invatat mai nimic toti anii astia. Ce ar trebui sa aleg?

Răspuns Apreciat de Editori
| IreneNemteanu a răspuns:

Logica in general este o materie frumoasa si la care poti avea rezultate rezonabile daca tu nativ ai aceasta abilitate.
La geografie, vrei nu vrei, trebui invatat, memorat.
In situatia in care nici una din materii nu te atrage in mod special, trebuie sa te autoevaluezi tu singura care ti s-ar potrivi mai bine.
Geografia daca ai memorie buna sau verifica-ti aptitudinile la logica incercand cateva teste on -line si vezi cum te descurci.
La final cred ca vei gasi raspunsul singura. Succes!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ai văzut vreun subiect? la geogra treci fără să inveți nimic, citești cu atenție ce primești, ai acolo răspunsul și poți lua lejer 6