| reee3 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12 -a si vreau sa ma apuc de invatat pentru bac. poate e prea tarziu poate nu. dar eu nu stiu nici tabla inmultirii... adica m-am uitat pe unele variante si am vazut ca sunt foarte multe exercitii din clasele 5-8 pe care eu nu le stiu. sa zic ca ma descurc minim la astea de clasa a 11-a dar in rest mai nimic. este prea tarziu sa ma pun pe invatat?

Dar problema este alta. eu sunt extrem de lenes. adica sa spunem ca vreau sa imi fac tema la matematica, deschiderea caietului de teme imi ia cam o ora. deci va dati seama.

Si cred ca sunt nebun. laughing adica mereu las pe ultima suta de metri. sa zicem ca am facut de tema si am timp o saptamana. eu in ultima zi ma apuc. si chestia e ca in ultima zi chiar imi pare rau ca nu am invatat sau scris. dar a doua zi o iau de la capat.

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu se îngrașă porcul în ajun.
Nu e bine nu o să faci nimic în viață cu lenea. I-ați inima în dinți și spune în gând sau cu gura tare "De azi o să fiu altfel o să îmi fac temele și o să învăț pentru bacalaureat"
Pentru a reuși în viață trebuie să iei mai întâi bacul cu brio și să urmezi o facultate dar pentru a face aceste două lucruri trebuie muncă la materiile la care dai bacul să faci variantele de bac la română, matematică, istorie sau geografie. Trebuie să depui un efort începând de acum. Deși e grav dacă nu știi tabla înmulțirii, ce te faci cu funcții, mulțimi, combinări, aranjamente, integrale.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme grave.Nu stii tabla inmultirii in clasa a 12 a? Ce naiba ai facut atatia ani de scoala? Ai pascut vacile?

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Puneti o imagine cu ce ai de facut teme etc sau chiar lectii ca poza de fundal pe telefon sau ca desktop niciodata nu e prea tarziu eu cred ca mai ai timp

| kasty a răspuns:

Nuuuu, nu e tarziu.
Dar eu zic sa nu te apuci, poti sa te apuci cu o zi inainte de bac, de ce asa devreme vrei?
Nu esti nebun, faci pe nebunul dar din pacate bacul te va trezi un pic iar dupa liceu cand vei dori sa muncesti pe bani adevarati si multi ai sa te trezesti cu adevarat si chiar ai sa regreti tot timpul pierdut aiurea, inclusiv cel de pe TPU.
Bafta la toti ce vrei sa realizezi, dar si daca ai noroc cu carul fara munca nu vei reusi nimic. Bafta!

| fpr139 a răspuns:

Şi mai exact Cum ai ajuns clasa XII? frustrated

| MissCosmos a răspuns:

Procastinezi ( si eu o fac) dar serios, trebuie sa inveti pana nu e prea tarziu.Incearca sa nu deschizi pc-ul si dezinstaleaza toate aplicatiile care te distrag ( Facebook, Youtube..etc) si instaleaza,, Mate pentru BAC''.