| Reellex1 a întrebat:

Salut.Sunt din Republica Moldova(Basarabia) si doresc sa plec dupa 9 clase la studii in Romania(Iasi). Doresc sa studiez dreptul general si as vrea sa stiu daca este in Iasi vreun colegiu sau poate facultate unde as putea invata.Trebuie sa stiu de ce acte am nevoie si ce trebuie sa fac ca sa ajung sa studiez dreptul general.Cine imi poate oferi mai multe detalii poate sa-mi scrie un mesaj privat.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Păi există Universitatea Alexandru Ioan Cuza unde ai secţiunea Drept.
De asemenea, este şi Universitatea Petre Andrei, Universitatea Spiru Haret, Universitatea Mihail Kogălniceanu dar acestea sunt cu taxă.
Dacă într-adevăr doreşti performanţă în viitor, îţi recomand Universitatea Alexandru Ioan Cuza. Sunt condiţii excelente de studiu şi profesori foarte bine pregătiţi.
Succes pe mai departe!

1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Pentru drept iti trebuie 12 clase, cu 9 nu faci nimic, termina-ti liceu si apoi poti sa mergi la universitatea alexandru ioan cuza din Iasi, la facultatea de drept.